İHKİB GİY Girişimcilik ve İnovasyon Yarışması Final Jürisi 14 Takımın sunumları ile fizikselde gerçekleşecek.

Ödül töreni canlı yayını izlemek için 17 Mayıs saat 19:00'da İHKİB Youtube Kanalı'na bekliyoruz!

Yetkinlik Haritalaması

Yetkinlik Haritalaması, bireysel inovasyon ve girişimcilik yetkinliklerini ortaya çıkarmayı ve haritalamayı amaçlayan doldurması yaklaşık 15 dakika süren bir form.

Yarışmaya başvuran tüm öğrencilerin ön elemeyi geçip yarışmaya katılacak 250 kişi arasında yer alması için bu formu eksiksiz doldurması gerekiyor.

Form başvuru formunda belirtmiş olduğun e-posta adreslerine gönderilecek. Formda belirtilen GİY ID bölümüne bilgilendirme e-postasında yer alan sana özel olarak belirlenen GİY ID kodunu girmelisin. Ayrıca, ad soyad ve e-posta bilgilerini girerken başvuru formunda belirtmiş olduğun bilgilerle örtüşmesini sağlamanı rica ederiz.

Formun doldurulması yaklaşık 15 dakika sürmektedir ancak sorular üzerinde düşünerek cevaplamaya çalışmanı öneriyoruz. Formu gönderebileceğin son teslim tarihi 10.01.2022 günü saat 23:59.

Yetkinlik Haritalaması sonucunu e-postana özel olarak ileteceğiz.

YETKİNLİK HARİTALAMASI BÖLÜMLERİ

Bölüm 1: Kişisel Bilgiler Bu bölüm kişisel bilgileriniz ve GİY ID'nizden oluşuyor.

Bölüm 2: Yetkinlik Ölçümü Bu bölüm girişimcilik ve inovasyon alanındaki yetkinliklerinizi ölçen likert ölçekli kısa 35 sorudan oluşuyor.

Bölüm 3: Motivasyon Soruları Bu bölüm İHKİB GİY'e motivasyonunuzu ölçecek maksimum 300 kelimelik yanıt arayan iki motivasyon sorusundan oluşuyor.

Bölüm 4: Lisans Not Bilgileri Bu bölüm lisans not bilginiz ve transkript yükleme alanından oluşuyor.

Bölüm 5: İHKİB GİY Kısa Anket Bu bölümde İHKİB GİY'in geliştirilmesi için katkılarınızı ortaya çıkaracağınız kısa bir anket bulunuyor.

YETKİNLİK HARİTALAMASI PUANLAMASI

Bölüm 2: Yetkinlik Ölçümü ve Bölüm 3: Motivasyon Soruları'na vereceğin cevaplar Yetkinlik Haritalaması puanının %75'ini, Bölüm 4: Lisans Not Bilgisi ise toplam puanının %25'ini oluşturacak. İHKİB Yetkinlik Haritalaması sonucuna bağlı olarak gerekli gördüğü adaylarla kısa bir mülakat yapma hakkını saklı tutar.

Yetkinlik Haritalaması Ön Eleme Süreci alanında değerli iki akademisyen tarafından yürütülüyor. Aşağıda akademisyenlerimizin biyografilerini inceleyebilirsin.

Formla ilgili bir problem yaşaman halinde bize mail adresi veya +90 551 637 15 22 numaralı Whatsapp hattı aracılığıyla ulaşabilirsin. Başarılar!

Prof. Dr. Ezgi Saatçi

Prof. Dr. Ezgi Yıldırım Saatçi Ankara Tevfik Fikret Lisesinden sonra, ODTÜ İşletme Bölümünden 1997 yılında yüksek onur derecesiyle mezun oldu. Yüksek Lisansını London School of Economics'te Bilgi Sistemleri ve Yönetim Organizasyon Bölümü'nde 1998 yılında "Değişim Yönetimi ve Groupware Uygulamalarının Organizasyonlar Üzerindeki Etkisi" konulu yüksek lisans tezi ile tamamladı. Doktora derecesini Yeditepe Üniversitesi'nde 2011 Yılında İşletme Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Bölümünden "Yönetim Kurullarının Kurumsal Yönetişim İlkeleri Doğrultusundaki Görevlerinin Şirket Performansına Etkileri" başlıklı teziyle aldı. Çalışma hayatına Deloitte and Touche firmasında yönetim danışmanı olarak başladı. Kariyerine, Netbul'da İş Geliştirme Müdürü, Filpark'da Pazarlama Müdürü ve Techco Corp.'da Kurucu Ortak ve Genel Müdür olarak devam etti. Akademik hayatına Yeditepe Üniversite'sinde başlayan Ezgi Yıldırım Saatçi 2012 yılından beri Okan Üniversitesinde hem İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi hem de Okan Üniversitesi Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Sorumluluk Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü olarak görev yapmaktadır. Strateji, Inovasyon, Şirket Yapıları ve Liderlik, Girişimcilik ve Sosyal Girişimcilik konusunda çalışmaları ve eserleri bulunmakta, Avrupa Birliği projeleri yürütmekte, Ulusal ve Uluslar arası Kuruluşlarda proje ve danışmanlıkları vermeye devam etmektedir.

Dr. Öğretim Üyesi Ceyda Ovacı

Dr. Öğr. Üyesi Ceyda Ovacı, 2007 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Daha sonra 2007-2009 yılları arasında Turkcell Akademi Lisansüstü bursiyeri olarak Anadolu Üniversitesi Pazarlama Anabilim dalında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. İkinci yüksek lisans derecesini 2010 yılında İsveç Linneaus Universitesi İnovasyonla Büyüme ve Uluslararası pazarlama alanında almaya hak kazanmıştır. 2015 yılında Anadolu Üniversitesi Pazarlama Anabilim dalında “Açık İnovasyon ve Tüketicilerin Birlikte Yaratma Davranışını Etkilyen Faktörler” başlıklı teziyle doktora öğrenimini tamamlayarak Dr. ünvanını almıştır. Dr. Ovacı 2010 yılında Okan Üniversitesi Uluslararası ticaret bölümünde asistan olarak göreve başladı. 2015 yılında Yardımcı doçent ünvanını aldı. 2015-2016 öğretim yılında beri inovasyon yönetimi, girişimcilik, satış yönetimi, pazarlama yönetimi, uluslararası pazarlama, stratejik pazarlama, tüketici davranışlarını lisans ve lisansüstü dersleri olarak vermiştir. İnovasyon yönetimi, girişimcilik, açık inovasyona yönelik eserlerinin yanı inovasyon yönetiminde insan kaynağı yetkinliklerine ilişkin Tübitak Projesi Yürütücülüğü yapmaktadır. Çeşitli kuruluşlarda bilirkişilik, danışmanlık ve mentorlük hizmeti vermektedir. Türk Standartları Enstitüsü İnovasyon Yönetim Standartları ayna komite üyesi görevini yürütmektedir.